Seks w wielkim mieście - serial o przyjaźni i miłości singielek z Nowego Jorku

Seks w wielkim mieście - serial o przyjaźni i miłości singielek z Nowego Jorku
Autor Hubert Czerwiński
Hubert Czerwiński15.09.2023 | 5 min.

Nowojorski serial "Seks w wielkim mieście" porusza uniwersalne tematy bliskie każdej kobiecie - miłość, przyjaźń, samorealizację i poszukiwanie własnej tożsamości. Opowiada historię czterech przyjaciółek - Carrie, Charlotte, Miranda i Samanthy, które mimo różnic charakteru łączy głęboka więź. Każda z nich jest inną reprezentantką współczesnych singielek zmagających się z wyzwaniami życia zawodowego i uczuciowego w wielkim mieście. Carrie - dziennikarka prowadząca kolumnę o seksie, to marzycielka i romantyczka poszukująca wielkiej miłości. Charlotte pragnie tradycyjnego małżeństwa i założenia rodziny. Karierowiczka Miranda stawia na niezależność, a pewna siebie Samantha cieszy się swobodą singielki. Przez sześć sezonów serialu przyjaciółki wspierają się wzajemnie, dzielą radościami i rozterkami. Razem odkrywają swoją kobiecość, dojrzewają i zmieniają poglądy na życie.

Główne bohaterki i ich osobowości

Carrie Bradshaw - marzycielska dziennikarka

Carrie to główna bohaterka, wrażliwa i kreatywna dziennikarka, autorka kolumny "Seks w wielkim mieście". Często analizuje swoje związki i przeżycia w poszukiwaniu wielkiej miłości. Choć ceni niezależność, to marzy o stałym związku. Jest romantyczką z ogromną szafą i słabością do butów.

Charlotte York - perfekcyjna i tradycyjna

Charlotte to uosobienie kobiecości - elegancka, poczuciem stylu i dobrych manier. Jest tradycjonalistką, wierzy w romantyczną miłość i szuka księcia z bajki, który ożeni się z nią. Pragnie założyć szczęśliwą rodzinę. Jest nieco nietolerancyjna, lecz wierna przyjaciółkom.

Miranda Hobbes - niezależna i cyniczna

Miranda to silna i niezależna prawniczka, skupiona na karierze. Jest logiczna, racjonalna i sceptyczna wobec uczuć. Woli trzymać dystans niż angażować się emocjonalnie. Pod maską cynizmu skrywa wrażliwość i niepewność siebie. Jest lojalną przyjaciółką.

Samantha Jones - pewna siebie i prowokacyjna

Samantha to prototyp femme fatale - seksowna, pewna siebie i prowokacyjna. Jest PR-owcem uwielbiającym imprezowy styl życia singielki. Ceni sobie niezależność i wolność w związkach. Ma buntowniczą naturę i otwartą postawę wobec seksu. Jest wierna przyjaciółkom.

Relacje miłosne bohaterek

Poszukiwanie partnerów

Bohaterki z różnym skutkiem poszukują swojej drugiej połówki - Carrie pragnie romantycznej miłości, Charlotte księcia z bajki, Miranda mężczyzny akceptującego jej niezależność, a Samantha przygód bez zobowiązań. Ich relacje często są burzliwe i pełne zwrotów akcji.

Romansowanie w wielkim mieście

Bohaterki spotykają się z facetami na randkach w luksusowych restauracjach i barach. Carrie zakochuje się w tajemniczym Mr. Bigu, Charlotte umawia się z kolejnymi kandydatami na męża, Miranda poznaje barmana Steve'a, a Samantha uwielbia przygody na jedną noc.

Problemy z utrzymaniem związków

Relacje bohaterek są burzliwe i pełne zwrotów akcji. Carrie zrywa z niewiernym Bigiem, Charlotte rozczarowuje się kolejnymi partnerami, Miranda nie dopuszcza mężczyzn do siebie, a Samantha woli swobodę. Wszystkie zmagają się z utrzymaniem związków.

Kobieca przyjaźń ponad wszystko

Wsparcie w trudnych chwilach

Bez względu na sytuację przyjaciółki wspierają się nawzajem - gdy Carrie cierpi z powodu Biga, Charlotte przeżywa rozstania, Miranda ma problemy w pracy, a Samantha choruje na raka. Zawsze mogą na siebie liczyć.

Wspólne spędzanie czasu wolnego

Kobiety lubią ze sobą przebywać na lunchach, plotkując w swojej ulubionej kawiarni, chodzą razem na zakupy, wypady do klubów, a także wyjeżdżają poza miasto. Ich przyjaźń umacnia wspólnie spędzony czas.

Dzielenie się radościami i smutkami

Przyjaciółki dzielą się swoimi troskami, rozterkami miłosnymi, problemami w pracy oraz radościami i sukcesami. Wzajemnie dodają sobie otuchy i cieszą się swoim szczęściem. Ich relacja opiera się na szczerości.

Styl życia nowojorskich singielek

Seks w wielkim mieście - serial o przyjaźni i miłości singielek z Nowego Jorku

Praca zawodowa i kariera

Bohaterki odnoszą sukcesy zawodowe - Carrie jako dziennikarka, Charlotte w galerii sztuki, Miranda jako prawniczka, a Samantha w public relations. Ich praca jest dla nich bardzo ważna i pochłania dużo czasu.

Zakupy, imprezy, drinki po pracy

Kobiety cieszą się życiem singielek - lubią robienie zakupów w drogich butikach, bywanie w modnych klubach, picie kosmopolitańskich drinków. Ich styl życia jest szybki i ekscytujący.

Poszukiwanie spełnienia w wielkim mieście

Nowy Jork daje bohaterkom ogrom możliwości rozwoju i realizacji marzeń. Każda z nich poszukuje tam swojego miejsca i szczęścia - Carrie miłości, Charlotte rodziny, Miranda kariery, a Samantha przygód.

Problemy singielek z Nowego Jorku

Samotność i poszukiwanie miłości

Singielki zmagają się z samotnością i poszukiwaniem partnerów. Carrie cierpi z powodu niespełnionej miłości do Biga, Charlotte rozczarowuje się kolejnymi mężczyznami, a Miranda nie dopuszcza ich do siebie.

Wyzwania łączenia pracy i życia prywatnego

Kobiety ciężko pracują na swoje kariery, co utrudnia im znalezienie czasu na życie prywatne i związki. Poszukiwanie równowagi między pracą a miłością jest dla nich wyzwaniem.

Radzenie sobie z presją otoczenia

Bohaterki muszą mierzyć się z presją otoczenia, by znaleźć partnera i założyć rodzinę. Szczególnie Charlotte odczuwa tę presję. Przyjaciółki wspierają się w byciu niezależnymi.

Uniwersalne tematy poruszane w serialu

Miłość, przyjaźń i seks

Serial porusza uniwersalne, ponadczasowe tematy - zarówno zagadnienia miłości, przyjaźni i bliskości, jak i seksu, związków czy singielstwa. Te kwestie są bliskie każdej kobiecie.

Problemy kobiet we współczesnym świecie

"Seks w wielkim mieście" pokazuje wyzwania stojące przed współczesnymi kobietami - łączenie pracy z życiem prywatnym, radzenie sobie z samotnością czy presją otoczenia. Serial trafnie oddaje realia.

Poszukiwanie własnej tożsamości i spełnienia

Ważnym motywem serialu jest poszukiwanie przez bohaterki swojej tożsamości, samorealizacji i spełnienia. Każda z nich pragnie odnaleźć swoje miejsce w świecie i być szczęśliwą.

Podsumowanie

"Seks w wielkim mieście" to kultowy serial opowiadający o losach czwórki przyjaciółek mieszkających w Nowym Jorku. Porusza on uniwersalne tematy bliskie każdej kobiecie - miłość, przyjaźń, seks oraz poszukiwanie własnej tożsamości. Ukazuje radości i wyzwania życia singielek w dużym mieście, ich relacje damsko-męskie pełne zwrotów akcji oraz nierozerwalną więź łączącą bohaterki. Dzięki wciągającej fabule i trafnemu oddaniu realiów serial zdobył uznanie widzów na całym świecie i na trwałe wpisał się do historii popkultury.

Najczęściej zadawane pytania

Ze względu na uniwersalne tematy bliskie każdej kobiecie, wciągającą fabułę i barwne charaktery głównych bohaterek, a także odwagę w poruszaniu kwestii seksu i relacji damsko-męskich.

Fani serialu mają swoje ulubienice, ale wszystkie cztery główne bohaterki - Carrie, Charlotte, Miranda i Samantha - zdobyły sympatię widzów.

Serial rozgrywa się głównie w Nowym Jorku, który stanowi barwne tło perypetii głównych bohaterek.

"Seks w wielkim mieście" składa się z sześciu sezonów liczących łącznie 94 odcinki. Powstał także pełnometrażowy film kinowy będący kontynuacją serialu.

Serial emitowany był oryginalnie na HBO. Obecnie można go obejrzeć m.in. na platformach streamingowych HBO Max, Netflix oraz Amazon Prime Video.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Breaking Bad - dlaczego warto obejrzeć ten kultowy serial?
  2. Nowy sezon 20 Chirurdzy: Powrót Ellen Pompeo do szpitala Grey Sloan
  3. Pojutrze - przestroga przed globalnym ociepleniem w katastroficznym scenariuszu
  4. Nietykalni - wzruszająca historia przyjaźni na przekór przeciwnościom
  5. Palm Springs - komedia z elementami sci-fi o pętli czasowej
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Hubert Czerwiński
Hubert Czerwiński

Jestem pasjonatem muzyki. Na blogu recenzuję nowości serialowe i filmowe. Oceniam fabułę, grę aktorów i realizację. Wyłapuję mocne i słabe strony produkcji. Polecam tytuły warte uwagi i ostrzegam przez tymi mniej udanymi. Dbam o rzetelność i obiektywizm.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły