Jack Reacher - twardziel bez kompleksów w wykonaniu Toma Cruise'a

Jack Reacher - twardziel bez kompleksów w wykonaniu Toma Cruise'a
Autor Hortensja Kaczmarczyk
Hortensja Kaczmarczyk15.09.2023 | 9 min.

Filmy sensacyjne od zawsze cieszyły się ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie. Nie inaczej jest z nowym obrazem zatytułowanym "Jack Reacher", który już od premiery bije rekordy oglądalności. Produkcja ta to prawdziwa gratka dla fanów mocnych wrażeń i dynamicznej akcji. W tytułowego bohatera, tajemniczego mężczyznę o przeszłości żołnierza, wciela się sam Tom Cruise. Aktor znany jest z licznych kasowych filmów sensacyjnych, takich jak seria "Mission: Impossible". Tym razem ponownie pokaże się w roli twardziela bez skrupułów, gotowego na wszystko by doprowadzić śledztwo do końca.

Akcja filmu Jack Reacher utrzymana w klimacie thrillera

Jack Reacher prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny

Fabuła filmu skupia się na losach tytułowego bohatera, Jacka Reachera. Jest on byłym żołnierzem, obecnie prowadzącym własną działalność detektywistyczną. Pewnego dnia zostaje wplątany w głośną sprawę kryminalną dotyczącą masowej strzelaniny w centrum handlowym. Pięć osób straciło w niej życie. Jack postanawia na własną rękę zbadać tę zagadkową sprawę i schwytać prawdziwego sprawcę. Im głębiej się zagłębia w śledztwo, tym więcej napotyka niebezpieczeństw. Musi zmierzyć się nie tylko z gangsterami, ale też skorumpowanymi policjantami, którzy chcą zamieść sprawę pod dywan. Jack jest jednak zdeterminowany, aby doprowadzić śledztwo do końca i postawić winnych przed obliczem sprawiedliwości.

Bohater musi zmierzyć się z policją i gangsterami

Poświęcenie, z jakim Jack Reacher angażuje się w rozwiązanie zagadki strzelaniny, wkrótce przysparza mu wielu problemów. Zarówno policja, jak i miejscowi gangsterzy, którzy mogą mieć związek ze sprawą, nie pałają do niego sympatią. Zaczynają mu grozić i utrudniać prowadzenie śledztwa. Jednak Jack nie daje się zastraszyć. Korzystając ze swoich umiejętności byłego żołnierza, potrafi obronić się wobec każdego zagrożenia. Nie cofnie się nawet kroku w swoim dążeniu do ujawnienia prawdy. Nieustraszony bohater wielokrotnie będzie musiał wykazać się odwagą i sprytem, by wyjść cało z opresji i kontynuować swoją misję.

Dynamiczna akcja i pościgi samochodowe

Film obfituje w sceny pełne dynamiki i akcji. Twórcy postawili na szybkie tempo, efektowne pościgi samochodowe oraz sceny walki i strzelanin. Jack Reacher wraz ze swoją sojuszniczką, śledczą Helen Rodin (Rosamund Pike), przemierzają ulice miasta, uczestnicząc w zaciętych pościgach z gangsterami. Bohaterowie wielokrotnie muszą uciekać przed ostrzałem, wykonując niebezpieczne manewry na drodze. Nie brakuje też scen, w których Jack wykorzystuje swoje umiejętności walki wręcz, aby rozprawić się z przeciwnikami. Szybki montaż i dynamiczna kamera sprawiają, że te sceny akcji są niezwykle ekscytujące i trzymają w napięciu od początku do końca.

Tytułowy bohater grany przez Toma Cruise'a

Jack Reacher jako były żołnierz i mistrz sztuk walki

Głównym bohaterem filmu jest tytułowy Jack Reacher, w którego wciela się hollywoodzki gwiazdor, Tom Cruise. Aktor znany jest z licznych produkcji sensacyjnych, gdzie występował w podobnych, charyzmatycznych i twardych rolach. Tym razem Cruise gra postać byłego żołnierza, obecnie pracującego jako detektyw-samotnik. Jack Reacher to prawdziwy twardziel - mistrz sztuk walki, umiejętnie posługujący się bronią. Jest niezwykle inteligentny, spostrzegawczy i strategiczny. Te cechy pomagają mu w prowadzeniu dochodzeń kryminalnych. Cruise świetnie odnajduje się w tej roli i oddaje charakter bohatera, który dla wyjaśnienia zagadki jest gotów zaryzykować wszystko.

Aktor znany z kasowych filmów akcji

Obsadzenie Toma Cruise'a w roli Jacka Reachera było strzałem w dziesiątkę. Aktor od lat kojarzony jest z kinowymi hitami pełnymi akcji i efektów specjalnych. Widzowie znają go doskonale z takich tytułów jak seria "Mission: Impossible", "Ostatni samuraj" czy "Mumia". Cruise od lat udowadnia, że doskonale czuje się w produkcjach sensacyjnych, wcielając się w role silnych, charyzmatycznych bohaterów. Jego występ w roli Jacka Reachera to kolejna świetna kreacja aktorska, idealnie pasująca do filmowego image'u gwiazdora.

Cruise w roli twardziela bez skrupułów

Jako tajemniczy Jack Reacher, Tom Cruise prezentuje się jako pewny siebie i bezwzględny twardziel. Jego bohater nie cofnie się przed niczym, aby dopiąć swego i schwytać przestępców. W swoim dążeniu do sprawiedliwości potrafi być brutalny i skuteczny jak maszyna. Cruise świetnie buduje swoją kreację, balansując pomiędzy charyzmą i bezkompromisowością bohatera. Dzięki aktorskim umiejętnościom gwiazdora, widzowie z łatwością kibicują Jackowi Reacherowi, mimo że nie zawsze postępuje on moralnie.

Reżyseria i realizacja na wysokim poziomie

Christopher McQuarrie odpowiedzialny za reżyserię

"Jack Reacher" to dzieło znanego hollywoodzkiego reżysera, Christophera McQuarrie. Ma on na swoim koncie takie hity jak "Legenda telewizji", "Misja: Niemożliwe - NARODZINY" czy "Jack Reacher: Jednym strzałem". Reżyser od lat specjalizuje się w kręceniu produkcji sensacyjnych najwyższej próby. Jego styl cechuje szybkie tempo akcji i dbałość o najmniejsze detale. McQuarrie znakomicie buduje napięcie, a także wyciska z aktorów świetne kreacje. Jego doświadczenie i talent po raz kolejny zaowocowały świetnym thrillerem akcji, jakim jest "Jack Reacher".

Znakomite zdjęcia i montaż

Film wyróżnia się pod względem technicznym. Za zdjęcia odpowiadał Dion Beebe, mający na koncie takie tytuły jak "Collateral" czy "Memoirs of a Geisha". Kamera dynamicznie śledzi akcję, zanurza widza w samym centrum wydarzeń. Z kolei za montaż odpowiada Kevin Stitt ("Transformers: Zemsta upadłych"). Szybki, nerwowy rytm montażu dodaje produkcji energii i sprawia, że akcja nabiera tempa. Dzięki świetnej pracy twórców zdjęć i montażu, thriller angażuje widza na poziomie emocjonalnym i zmysłowym.

Wysoki budżet zapewniający efektowne sceny

Za produkcję "Jack Reacher" odpowiada wytwórnia Paramount Pictures, która zapewniła filmowi budżet 60 milionów dolarów. Dzięki temu twórcy mogli pozwolić sobie na efektowne sceny akcji i pościgów, wymagające sporych nakładów finansowych. Widzowie zobaczą między innymi spektakularną scenę strzelaniny w centrum handlowym, pościgi ulicami miasta czy finałową konfrontację bohatera z przestępcami. Wysoki budżet pozwolił oddać klimat sensacyjnego thrillera w jak najlepszym wydaniu.

Obsada aktorska z Cruisem w roli głównej

Jack Reacher - twardziel bez kompleksów w wykonaniu Toma Cruise'a

Znane nazwiska jak Rosamund Pike czy Robert Duvall

Choć główną rolę gra Tom Cruise, na ekranie pojawia się też wielu znakomitych aktorów w rolach drugoplanowych. Jego sojuszniczką jest Helen Rodin, śledczą granej przez Rosamund Pike ("Zaginiona dziewczyna"). Z kolei jako przebiegły rosyjski gangster występuje Werner Herzog. Ponadto w obsadzie znalazły się takie nazwiska jak Robert Duvall, David Oyelowo, Jai Courtney czy Josh Helman. Plejada znanych aktorów sprawia, że każda z postaci jest niezwykle barwna i zapada w pamięć.

Aktorzy świetnie spisują się w rolach drugoplanowych

Aktorzy obsadzeni w rolach drugoplanowych stanowią świetne tło dla głównej kreacji Toma Cruise'a. Wszyscy świetnie odnajdują się w swoich postaciach, tworząc barwne charakterystyki. Rosamund Pike jako Helen jest silną kobietą, która nie boi się ryzykować wszystkiego w imię sprawiedliwości. Z kolei Robert Duvall jako Cash, stary przyjaciel Jacka, wnosi nutę ciepła i ludzkiej więzi do tej pełnej akcji historii. Aktorzy drugoplanowi uzupełniają się z Cruisem i tworzą wciągającą opowieść kryminalną.

Chemia na ekranie między Cruisem a Pike

Jednym z najmocniejszych punktów filmu jest relacja pomiędzy Jackiem Reacherem a Helen Rodin, graną przez Rosamund Pike. Aktorzy wykazują się świetną chemią na ekranie, budując więź pełną zaufania, ale też iskrzącą się napięciem. Ich bohaterowie są zupełnymi przeciwieństwami - ona opanowana i metodyczna, on bezkompromisowy i skory do akcji. Jednak uzupełniają się, tworząc zgrany i skuteczny duet detektywistyczny. Relacja Cruise'a i Pike to jeden z najmocniejszych elementów filmu.

Thriller sensacyjny dla wielbicieli mocnych wrażeń

Szybka akcja i zaskakujące zwroty akcji

"Jack Reacher" to film, który od pierwszej minuty wciąga widza w wir akcji i nie opuszcza tempa aż do samego końca. Twórcy serwują kolejne porcje scen dynamicznych pościgów, strzelanin i walk wręcz. Kiedy wydaje się, że akcja osiągnęła zenit, scenarzyści wprowadzają kolejny zaskakujący zwrot akcji. Dzięki temu seans pozostaje emocjonujący i pełen napięcia. Szybkie tempo sprawia, że thriller angażuje i nie pozwala oderwać oczu od ekranu.

Walki i pościgi zapewniają rozrywkę

Fani kina akcji z pewnością będą zachwyceni ilością efektownych scen bójek i pościgów samochodowych w tym filmie. Twórcy postawili na rozrywkę opartą o dynamikę i dostarczają ją w nadmiarze. Walki wręcz prezentują się niezwy

Podsumowanie

"Jack Reacher" to film, który powinien przypaść do gustu wszystkim wielbicielom sensacji i mocnych wrażeń. Produkcja łączy w sobie cechy dobrego thrillera akcji - szybkie tempo, nieoczekiwane zwroty akcji i efektowne sceny walk oraz pościgów. Dodatkowym atutem jest świetna obsada z Tomem Cruise'em w roli głównej, który idealnie odnalazł się w postaci charyzmatycznego i bezkompromisowego bohatera. Film zapewnia świetną rozrywkę kinową i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Jeśli ktoś szuka dobrej dawki wrażeń, zdecydowanie powinien sięgnąć po "Jacka Reachera".

Najczęściej zadawane pytania

W tytułowego Jacka Reachera, twardziela i byłego żołnierza prowadzącego prywatne dochodzenia, wciela się hollywoodzki gwiazdor Tom Cruise.

Reżyserem filmu jest Christopher McQuarrie, twórca takich hitów sensacyjnych jak "Misja: Niemożliwe - NARODZINY" czy "Jack Reacher: Jednym strzałem".

Fabuła skupia się na Jacku Reacherze prowadzącym prywatne śledztwo w sprawie strzelaniny w centrum handlowym. Bohater musi zmierzyć się z gangsterami i skorumpowaną policją.

Film dostępny jest na płytach DVD i Blu-Ray oraz na platformach VOD, m.in. Netflix, HBO GO, Chili TV czy Rakuten TV.

Zdecydowanie tak, to świetny thriller akcji z niezłą dawką emocji, doskonały zwłaszcza dla fanów Toma Cruise'a i dynamicznej rozrywki filmowej.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Breaking Bad - dlaczego warto obejrzeć ten kultowy serial?
  2. Nowy sezon 20 Chirurdzy: Powrót Ellen Pompeo do szpitala Grey Sloan
  3. Pojutrze - przestroga przed globalnym ociepleniem w katastroficznym scenariuszu
  4. Nietykalni - wzruszająca historia przyjaźni na przekór przeciwnościom
  5. Wednesday - nowe oblicze córki rodziny Addamsów
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Hortensja Kaczmarczyk
Hortensja Kaczmarczyk

Jestem miłośniczką seriali. Na blogu dzielę się recenzjami najciekawszych nowości serialowych. Oceniam fabułę, aktorstwo i realizację. Polecam seriale warte obejrzenia i ostrzegam przed tymi mniej udanymi. Interesuję się również kulisami powstawania seriali.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły