Netflix zapowiada nowy serial jeden dzień z gwiazdą białego lotosu

Netflix zapowiada nowy serial jeden dzień z gwiazdą białego lotosu
Autor Amadeusz Górecki
Amadeusz Górecki09.01.2024 | 5 min.

Jeden dzień to nowy serial Netflixa, który zadebiutuje już 8 lutego, idealnie na walentynki. Będzie to ekranizacja bestsellerowej powieści Davida Nichollsa, opowiadająca historię miłosną rozgrywającą się na przestrzeni dekady. W rolach głównych wystąpią Leo Woodall, gwiazda serialu Biały Lotos, oraz Ambika Mod. Serial składać się będzie z 14 półgodzinnych odcinków, a całość zostanie udostępniona na platformie Netflix tego samego dnia.

Zwiastun serialu Jeden dzień

Platforma Netflix udostępniła właśnie pełny zwiastun nowego serialu "Jeden dzień", który zadebiutuje już 8 lutego, idealnie na walentynki. Zwiastun zapowiada romantyczną i wzruszającą historię miłosną rozgrywającą się na przestrzeni kilku dekad.

Akcja serialu rozpoczyna się w 1988 roku, kiedy główni bohaterowie kończą studia i rozmawiają ze sobą po raz pierwszy. Ich drogi jednak szybko się rozchodzą. Okazuje się jednak, że co roku, 15 lipca, spotykają się ponownie. Przez kolejne lata obserwujemy, jak ich uczucia ewoluują, a życie zmienia się nie do poznania.

Obsada serialu Jeden dzień

W rolach głównych w serialu "Jeden dzień" wystąpią:

  • Leo Woodall jako Dexter - Woodall jest znany m.in. z roli w serialu "Biały Lotos",
  • Ambika Mod jako Emma - aktorka, którą można było oglądać wcześniej w serialu "Będzie bolało".

Pozostałymi członkami obsady są: Essie Davis ("Babyteeth"), Tim McInnerny ("Czarna Żmija"), Amber Grappy ("Dziecko"), Jonny Weldon ("Rodzice"), Eleanor Tomlinson ("Poldark"), Joely Richardson ("Bez skazy") oraz Toby Stephens ("Piraci").

Fabuła serialu rozgrywająca się na przestrzeni dekady

"Jeden dzień" to serial na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Davida Nichollsa. Ekranizacja została podzielona na 14 półgodzinnych odcinków, które zostaną udostępnione na platformie Netflix w tym samym czasie.

Serial opowie historię miłosną Dextera i Emmy, którzy spotykają się raz do roku, zawsze tego samego dnia - 15 lipca. Przez lata ich uczucie ewoluuje, ale oni wciąż do siebie wracają. Widzowie będą mogli obserwować, jak zmienia się ich życie, ale pewne rzeczy pozostają niezmienne.

To jedna z wielkich kosmicznych zagadek. Jak zupełnie obcy człowiek może stać się najważniejszą osobą w twoim życiu? - pyta główna bohaterka w zwiastunie serialu.

Twórcy serialu zapewniają, że będzie to produkcja pełna humoru i wzruszeń, idealnie wpisująca się w klimat zbliżających się walentynek. Fani historii miłosnych z pewnością powinni dać jej szansę.

Ekranizacja książki Nichollsa

"Jeden dzień" to już druga ekranizacja popularnej powieści brytyjskiego pisarza. W 2011 roku swoją premierę miał film o tym samym tytule z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem w rolach głównych.

Czytaj więcej: Pierwszy teaser serialu Agatha: Darkhold Diaries i spin-off WandaVision

Kolejna ekranizacja bestsellerowej powieści

Serialowe "Jeden dzień" to kolejna ekranizacja bestsellerowej książki autorstwa Davida Nichollsa. W 2011 roku do kin wszedł film pod tym samym tytułem, w którym zagrali Anne Hathaway oraz Jim Sturgess.

Tytuł Jeden dzień
Gatunek Melodramat
Premiera serialu 8 lutego 2024 (Netflix)
Premiera filmu 2011 rok
Aktorzy serialu Leo Woodall, Ambika Mod
Aktorzy filmu Anne Hathaway, Jim Sturgess
Liczba odcinków 14

Premiera serialu w reżyserii Molly Manners, Kate Hewitt, Johna Hardwicka i Luke'a Snellina, będzie miała miejsce na platformie Netflix. Serial składa się z 14 trzydziestominutowych odcinków, które zostaną udostępnione wszystkie jednocześnie.

Romantyczna historia na Walentynki

Netflix zapowiada nowy serial jeden dzień z gwiazdą białego lotosu

Zwiastun sugeruje, że "Jeden dzień" będzie idealną propozycją na zbliżające się Walentynki. Twórcy obiecują wzruszającą i pełną humoru historię miłosną, która rozciąga się na całą dekadę.

Serial koncentruje się na losach Emmy i Dextera, dwojga młodych ludzi, których drogi krzyżują się po ukończeniu studiów. Choć początkowo wydaje się, że to tylko przelotna znajomość, to bohaterowie spotykają się regularnie przez kolejne lata.

Ich uczucie ewoluuje, ale pewne rzeczy pozostają niezmienne. Z roku na rok rodzi się pytanie: "Co by było, gdyby?". Zwiastun obiecuje wciągającą opowieść o niełatwych wyborach i prawdziwej miłości.

Podsumowanie

Przedstawiony artykuł omawia zapowiedź nowego serialu platformy Netflix zatytułowanego "Jeden dzień". Jest to ekranizacja popularnej powieści autorstwa Davida Nichollsa, opowiadająca historię miłosną rozgrywającą się na przestrzeni kilku dekad.

Serial skupia się na losach Emmy i Dextera, którzy regularnie spotykają się w tę samą datę - 15 lipca. Przez lata obserwujemy, jak zmienia się ich życie osobiste i zawodowe, ale pewne rzeczy pozostają niezmienne - wciąż do siebie wracają i pielęgnują uczucie, które ich połączyło.

Artykuł przedstawia głównych aktorów produkcji, obsadę serialu, a także opisuje jego fabułę i genezę powstania. Podkreśla, że będzie to propozycja idealna na zbliżające się Walentynki - pełna humoru i wzruszeń opowieść o trudnej miłości i ważnych wyborach życiowych.

Przypomina także, że nie jest to pierwsza ekranizacja książki Nichollsa. W 2011 roku swoją premierę miał film pod tym samym tytułem z Anne Hathaway i Jimem Sturgessm w rolach głównych. Serial Netflixa będzie się jednak znacząco od niego różnił.

Najczęściej zadawane pytania

Premiera serialu „Jeden dzień” na platformie Netflix zaplanowana jest na 8 lutego 2024 roku, idealnie na Walentynki.

„Jeden dzień” to serialowa adaptacja powieści Davida Nichollsa, opowiadająca historię miłosną Emmy i Dextera, którzy co roku, 15 lipca, spotykają się i spędzają ze sobą ten jeden dzień.

Głównymi aktorami serialu są Leo Woodall, znany z produkcji „Biały Lotos”, oraz Ambika Mod, którą można było oglądać wcześniej w serialu „Będzie bolało”.

Nie, w 2011 roku swoją premierę miał film fabularny o tym samym tytule z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem w rolach głównych.

Netflix udostępni wszystkie 14 półgodzinnych odcinków serialu „Jeden dzień” jednego dnia. Całość będzie więc można obejrzeć za jednym zamachem.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Breaking Bad - dlaczego warto obejrzeć ten kultowy serial?
  2. Nowy sezon 20 Chirurdzy: Powrót Ellen Pompeo do szpitala Grey Sloan
  3. Pojutrze - przestroga przed globalnym ociepleniem w katastroficznym scenariuszu
  4. Nietykalni - wzruszająca historia przyjaźni na przekór przeciwnościom
  5. Wednesday - nowe oblicze córki rodziny Addamsów
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Amadeusz Górecki
Amadeusz Górecki

Od wielu lat interesuję się filmem. Na moim blogu zamieszczam recenzje nowych produkcji kinowych i serialowych. Dbam o rzetelność i obiektywizm. Oceniam fabułę, grę aktorów, realizację. Polecam wartościowe tytuły i klasyki kina warte obejrzenia. Chcę dzielić się kinową pasją.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły