Premiera 7. sezonu Black Mirror i sequel jednego z najlepszych odcinków na Netfliksie

Premiera 7. sezonu Black Mirror i sequel jednego z najlepszych odcinków na Netfliksie
Autor Justyna Pietrzak
Justyna Pietrzak24.03.2024 | 8 min.

Premiera 7. sezonu Black Mirror i sequel jednego z najlepszych odcinków na Netfliksie to z pewnością wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów kultowego serialu science fiction. Świetnie się składa, że Netflix oficjalnie potwierdził datę premiery kolejnych odcinków tej niezwykle oryginalnej antologii. Co więcej, jeden z nadchodzących odcinków będzie kontynuacją jednej z najlepiej przyjętych historii – nagrodzonego odcinka "USS Callister", inspirowanego kultowymi sagami pokroju "Star Treka".

Zapowiedź 7. sezonu serialu Black Mirror na Netfliksie

Witajcie, miłośnicy mrocznych thrillerów science fiction! Mamy ekscytującą wiadomość dla wszystkich fanów kultowej antologii Black Mirror. Netflix oficjalnie ogłosił powrót serialu i ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące jego 7. sezonu. To niesamowita gratka dla wszystkich, którzy niecierpliwie wyczekiwali kolejnych mrocznych historii, które skłaniają do refleksji nad wpływem technologii na nasze życie.

W nadchodzącym sezonie czeka nas nowa porcja zaskakujących i prowokujących rozważań na temat przyszłości ludzkości. Twórcy Black Mirror nie szczędzą nam mrożących krew w żyłach wątków, które uwypuklają nasze najgłębsze lęki związane z postępem technologicznym. Każdy odcinek to niezwykła podróż w nieznane, która każe nam zadawać trudne pytania o granice etyczne i moralne.

Netflix zaprezentował pierwszą zapowiedź nadchodzących nowych odcinków, a jedna z nich budzi szczególne emocje wśród fanów. Wiedzą już, że w 7. sezonie zobaczymy sequel jednego z najbardziej kultowych i nagradzanych odcinków z całej serii. To bez wątpienia rozgrzewa atmosferę wśród miłośników Black Mirror na całym świecie.

USS Callister 7. sezon Black Mirror - sequel kultowego odcinka

Dla wielu widzów najjaśniejszą gwiazdą w historii Black Mirror pozostaje "USS Callister" – znakomity 1. odcinek 4. sezonu, który był hołdem dla legendarnej serii "Star Trek". Ten nagradzany odcinek zyskał status kultowego dzięki swojej inteligentnej fabule, wyrazistym postaciom i doskonałej realizacji.

Opowieść o przygodach załogi statku kosmicznego USS Callister, którego członkowie byli cyfrowo zniewoloną wersją współpracowników samotnego programisty Roberta Daly'ego (Jesse Plemons), zachwyciła krytyków i widzów na całym świecie. Dlatego też sequel tego odcinka z pewnością zelektryzuje fanów Black Mirror.

Robert Daly nie żyje, ale problemy załogi USS Callister dopiero się zaczynają.

Taki wstępny opis kontynuacji "USS Callister" został podany na evencie Next on Netflix w Londynie. Choć szczegółów fabuły na razie nie znamy, jedno jest pewne – czeka nas zupełnie nowy rozdział kosmicznej odysei, która poruszy nasze serca i umysły w równym stopniu.

Przygody załogi USS Callister – kultowa historia doczeka się kontynuacji

Przypomnijmy, że odcinek "USS Callister" opowiadał historię Roberta Daly'ego, introwertycznego geniusza programistycznego, który stworzył fenomenalnie popularną grę komputerową. Znudzony brakiem uznania ze strony współpracowników, Daly postanowił ich upokorzyć. Wykorzystał ich cyfrowe DNA, aby uwięzić ich w grze jako członków załogi statku kosmicznego USS Callister, gdzie sam dowodził jako bezwzględny, tyrański kapitan.

Kluczową rolę w buncie przeciwko Daly'emu odegrała Nanette Cole (Cristin Milioti) – nowa pracownica firmy, której awatar nie został przez niego spętany, dzięki czemu mogła zainspirować resztę wirtualnej załogi do walki o wolność. Ten trzymający w napięciu wątek może zostać podchwycony i rozwinięty w nadchodzącym sequelu.

Czytaj więcej: The walking dead teoria o ricku i zapowiedź the ones who live

Premiera 7. sezonu Black Mirror - czego możemy się spodziewać?

Choć sequel "USS Callister" z pewnością jest największą atrakcją nadchodzącego 7. sezonu Black Mirror, to z niecierpliwością oczekujemy także pozostałych nowych odcinków. Serial słynie z nieszablonowych, prowokacyjnych fabuł, które pozostawiają nas w głębokim namyśle długo po obejrzeniu.

Śmiało możemy założyć, że nowy sezon przyniesie zupełnie świeże, oryginalne historie osadzone w bliskiej lub dalekiej przyszłości, których wspólnym mianownikiem będzie wpływ technologii na nasze życie. Czy będą to opowieści o sztucznej inteligencji, cyberprzestrzeni, biotechnologii czy jakichś zupełnie nowych konceptach – jedno jest pewne: ich kontrowersyjny wydźwięk z pewnością nie pozostawi nikogo obojętnym.

Tytuł odcinka Możliwa tematyka
1. USS Callister sequel Przyszłość rzeczywistości wirtualnej, relacje człowiek-maszyna
2. ??? Kontrola nad maszynami, sztuczna inteligencja
3. ??? Cyberprzestępczość, hakowanie świadomości
4. ??? Zastępowanie ludzi robotami, alienacja społeczna
5. ??? Biotechnologia, manipulacja genetyczna
6. ??? Prywatność w erze cyfrowej, kontrola nad danymi

Nieważne, jakich zagadnień dotkną twórcy Black Mirror w nadchodzącym sezonie, jedno jest pewne: czeka nas genialna dawka gęstej, przerażająco realistycznej science fiction, która poruszy nasze najgłębsze lęki związane z postępem technologicznym.

Kiedy nowe odcinki Black Mirror trafią na Netfliksa?

Zdjęcie Premiera 7. sezonu Black Mirror i sequel jednego z najlepszych odcinków na Netfliksie

Data premiery 7. sezonu Black Mirror na platformie Netflix została już oficjalnie ogłoszona. Możemy spodziewać się nowych odcinków w 2025 roku!

To z pewnością dość długi okres oczekiwania dla niecierpliwych fanów, ale z drugiej strony twórcy mają czas na dopracowanie każdego szczegółu nadchodzącego sezonu. Warto poczekać, by otrzymać prawdziwy majstersztyk, na miarę poprzednich odsłon tego legendarnego serialu.

 • Liczba odcinków: 6
 • Premiera na Netfliksie: 2025
 • Kontynuacja: odcinek "USS Callister" z 4. sezonu

Choć na pełne szczegóły musimy jeszcze poczekać, sama świadomość kontynuacji tak kultowego odcinka jak "USS Callister" elektryzuje wyobraźnię wszystkich miłośników Black Mirror. Będziemy na bieżąco śledzić wszelkie nowe informacje i podzielimy się nimi z Wami, drodzy czytelnicy!

Black Mirror sezon 7 na Netfliksie - liczba odcinków i fabuła

Wiemy już, że nadchodzący 7. sezon Black Mirror na Netfliksie będzie składał się z 6 odcinków, przy czym jeden z nich będzie stanowił bezpośrednią kontynuację nagradzanego odcinka "USS Callister".

Co ciekawe, początkowo krążyły pogłoski, jakoby tego typu kontynuacja miała przybrać formę pełnoprawnego spin-offa. Okazało się jednak, że sequel zostanie włączony do antologicznej formuły Black Mirror jako oddzielny, zamknięty odcinek.

Fabuła pozostałych odcinków 7. sezonu - czego możemy się spodziewać?

Na temat fabuły pozostałych pięciu odcinków nowego sezonu niewiele jeszcze wiadomo. Możemy jednak śmiało założyć, że pozostaną one wierne charakterystycznemu dla Black Mirror mroczno-satyrycznemu tońowi.

Spodziewajmy się inteligentnych, wielowątkowych opowieści science fiction, które skłonią nas do refleksji nad wpływem nowych technologii na nasze społeczeństwo. Nie zabraknie z pewnością kontrowersyjnych wątków, podejmujących takie tematy jak inwigilacja, prywatność w dobie cyfryzacji, rozwój sztucznej inteligencji czy zagrożenia związane z biotechnologią.

Twórcy Black Mirror słyną z bezkompromisowego i profetycznego spojrzenia na przyszłość, więc możemy być pewni, że kolejne odcinki będą dla nas równie uderzające i prowokujące, co w poprzednich sezonach.

Sequel USS Callister - co dalej z załogą statku kosmicznego?

Największą tajemnicą owianą jest oczywiście fabuła zapowiedzianego sequelu słynnego odcinka "USS Callister". Na jaki kierunek pójdą losy wirtualnej załogi statku kosmicznego?

Przypomnijmy, że w zakończeniu oryginalnego odcinka uwięzieni w grze komputerowej współpracownicy Roberta Daly'ego zdołali wydostać się z jego iluzorycznej krainy i wrócić do świata rzeczywistego. Serial pozostawił ich w momencie, gdy przyszło im zmierzyć się z moralnymi konsekwencjami zniewolenia ich cyfrowych wersji.

 • Co stanie się z awatarami załogi USS Callister zamkniętymi w grze?
 • Czy wirtualne wersje postaci będą kontynuować swoją egzystencję?
 • Jaka będzie dalsza relacja byłej załogi z Robertem Dalym?

To tylko niektóre z pytań, na które możemy otrzymać odpowiedzi w sequelu. Niewykluczone, że twórcy zdecydują się na zupełnie nową odsłonę tej historii, koncentrując się na zupełnie innych wątkach i bohaterach. Jedno jest pewne - czeka nas elektryzująca kontynuacja, która z pewnością wstrząśnie naszą wyobraźnią niczym błyskawica!

Podsumowanie

Ożywcze wieści dla wszystkich fanów Black Mirror! Netflix oficjalnie ogłosił premierę 7. sezonu tego kultowego serialu science fiction. Możemy spodziewać się nowych odcinków na platformie streamingowej w 2025 roku. Wśród nich znajdzie się wyczekiwany sequel nagradzanego odcinka "USS Callister" z 4. sezonu. To absolutny must-see dla miłośników tej mrocznej antologii!

Cieszyć się można nie tylko na kontynuację kultowej historii załogi statku kosmicznego, ale i na inne oryginalne, prowokujące opowieści Black Mirror. Nowy sezon zapowiada się jako inteligentny, bezkompromisowy komentarz na temat wpływu postępu technologicznego na nasze życie. Prawdziwi fani z pewnością już odliczają dni do premiery tego sequela i pozostałych odcinków na Netflix!

5 Podobnych Artykułów:

 1. Breaking Bad - dlaczego warto obejrzeć ten kultowy serial?
 2. Finale 7. sezonu The Good Doctor: doktor Shaun Murphy odkłada skalpel
 3. Pojutrze - przestroga przed globalnym ociepleniem w katastroficznym scenariuszu
 4. Nietykalni - wzruszająca historia przyjaźni na przekór przeciwnościom
 5. Wednesday - nowe oblicze córki rodziny Addamsów
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Justyna Pietrzak
Justyna Pietrzak

Od zawsze fascynował mnie świat kina i telewizji. Jako pasjonatka X Muzy, na moim blogu recenzuję najnowsze produkcje filmowe i serialowe. Dbam o rzetelność i obiektywizm. Oprócz fabuły, zwracam uwagę na grę aktorów, reżyserię i zdjęcia. Polecam również klasyczne filmy warte obejrzenia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły