Wednesday - nowe oblicze córki rodziny Addamsów

Wednesday - nowe oblicze córki rodziny Addamsów
Autor Hortensja Kaczmarczyk
Hortensja Kaczmarczyk15.09.2023 | 6 min.

Najnowszy serial Netflixa "Wednesday" wprowadza widzów w mroczny świat popularnej rodziny Addamsów, koncentrując się na perypetiach tytułowej córki Morticii i Gomeza. Produkcja ta wciąga od pierwszego odcinka, oferując intrygującą historię osadzoną w gotyckich realiach pełnych makabrycznego uroku.

Macabre młoda Wednesday Addams w nowym serialu

Tytułowa bohaterka, grana przez Jennę Ortegę, to nastoletnia wersja znanej z filmów animowanych i aktorskich Wednesday Addams. Dziewczyna cechuje się bladą cerą, ciemnymi włosami zaplecionymi w dwa warkocze i charakterystycznym ponurym spojrzeniem. Nosi wyłącznie czarną garderobę w gotyckim stylu. Wednesday od zawsze fascynowała się mrocznymi aspektami życia, a jej makabryczne zainteresowania często przerażały rówieśników.

Charakterystyka postaci Wednesday

Bohaterka prezentuje oschłą, beznamiętną osobowość i sarkastyczne poczucie humoru. Jest bardzo inteligentna, przebiegła i nie boi się podejmować ryzyka. Interesuje ją kryminologia, a w pokoju trzyma narzędzia tortur. Lubi eksperymentować z truciznami i badać ludzkie lęki. Wednesday bardzo różni się od swoich rówieśników.

Wygląd i osobowość

Wednesday nosi tylko czarne sukienki w wiktoriańskim stylu, ze sztywnymi kołnierzykami. Jej blada cera kontrastuje z ciemnymi włosami splecionymi w dwa charakterystyczne warkocze. Ma obojętny wyraz twarzy i stalowe spojrzenie ciemnych oczu. Rzadko okazuje emocje. Fascynują ją zbrodnie i makabryczne zjawiska.

Relacje z rodziną

Wednesday przejawia silną więź ze swoją makabryczną rodziną - Morticią, Gomezem i młodszym bratem Pugsleyem, którzy akceptują jej mroczne zainteresowania. Z ojcem łączy ją pasja do szermierki. Morticia wspiera córkę w każdej sytuacji, dając jej przestrzeń do rozwoju.

Mroczne zainteresowania

Wednesday kocha wszystko, co makabryczne - od gotyckiej poezji, przez broń i trucizny, po mroczne nauki okultystyczne. Prowadzi badania kryminologiczne, zbiera narzędzia tortur i eksperymentuje z różnymi jadami. Interesuje się też serialowymi mordercami i ich psychiką.

Środowisko akcji serialu

Akcja "Wednesday" rozgrywa się głównie w ponurej szkole z internatem Nevermore Academy oraz w tajemniczym miasteczku Jericho obok mrocznego lasu. Te elementy tworzą idealne gotyckie tło dla perypetii Wednesday.

Nevermore Academy

Wednesday zostaje wysłana do Akademii Nevermore - szkoły z internatem dla młodych outsiderów obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami. Budynek szkoły ma posępną gotycką architekturę, a w środku znajdują się lochy, tajemnicze przejścia i sala tortur. Uczniowie uczeni są kontrolowania swoich mocy.

Tajemnicze miasteczko Jericho

Niedaleko Akademii znajduje się miasteczko Jericho, w którym dzieją się dziwne, nadprzyrodzone rzeczy. Wednesaday często je odwiedza, prowadząc swoje śledztwo w sprawie morderstwa. Jericho skrywa wiele tajemnic i jest areną makabrycznych wydarzeń.

Mroczny las

Na obrzeżach Jericho rozpościera się rozległy mroczny las pełen dziwnych stworzeń. Wednesday lubi wędrować między drzewami i zgłębiać jego sekrety. Las ten ma niepokojącą atmosferę i kryje wiele niebezpieczeństw związanych z nadprzyrodzonymi mocami.

Wątki fabularne

Fabuła "Wednesday" koncentruje się na kilku wątkach z udziałem tytułowej bohaterki - jej śledztwie w sprawie morderstwa, badaniu nadprzyrodzonych zjawisk oraz konflikcie ze szkolnymi rówieśnikami.

Morderstwo i śledztwo Wednesday

Kiedy Wednesday przybywa do Akademii Nevermore, w okolicy dochodzi do serii makabrycznych morderstw. Dziewczyna postanawia na własną rękę prowadzić śledztwo w tej sprawie. W trakcie dochodzenia odkrywa mroczne sekrety miasteczka Jericho.

Nadprzyrodzone zjawiska w Jericho

W miasteczku Jericho dochodzi do dziwnych, nadprzyrodzonych zjawisk związanych z mocami niektórych mieszkańców. Wednesday bada te wydarzenia, aby odkryć ich powiązania z morderstwami i poznać prawdę o przeszłości miasteczka.

Konflikt Wednesday ze szkolnymi rówieśnikami

Wednesday nie dogaduje się z innymi uczniami Akademii Nevermore, którzy nie podzielają jej fascynacji makabrą. Dochodzi do konfliktów na tle odmienności Wednesday. Jednak ona nie zamierza zmieniać swojej ponurej natury dla innych.

Aktorzy i efekty specjalne

"Wednesday" może pochwalić się świetną obsadą aktorską oraz przerażającymi efektami makijażu i charakteryzacji, oddającymi klimat produkcji.

Jenna Ortega jako Wednesday Addams

W tytułowej roli Wednesday Addams wystąpiła 19-letnia aktorka Jenna Ortega. Wcieliła się w postać z niezwykłym talentem, oddając charyzmę i specyficzny urok ponurej nastolatki. Jej kreacja zebrała entuzjastyczne recenzje.

Catherine Zeta-Jones jako Morticia

Morticię Addams zagrała Catherine Zeta-Jones, która idealnie oddała elegancki, makabryczny styl matriarchini rodziny. Aktorka zdobyła uznanie za świetne sportretowanie kultowej postaci z klasą i humorem.

Przerażające makijaże i charakteryzacje

W serialu można podziwiać przerażające, mistrzowskie makijaże i charakteryzacje, które świetnie oddają mroczny klimat produkcji. Efekty specjalne zachwycają grozą i dbałością o detale.

Opinie widzów i krytyków

Wednesday - nowe oblicze córki rodziny Addamsów

"Wednesday" zebrała przeważnie pozytywne recenzje od widzów i krytyków, którzy chwalą Elementy kluczowe serialu.

Chwalona kreacja Jenny Ortegi

Kreacja Jenny Ortegi w roli Wednesday spotkała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. Krytycy doceniają jej aktorskie umiejętności w oddaniu osobowości bohaterki.

Ciekawa fabuła i klimat serialu

W opiniach pojawiają się pochwały dla interesującej, tajemniczej fabuły serialu i jego konsekwentnie mrocznego nastroju. Widzów wciąga gotycka atmosfera.

Porównania z pierwowzorem

Fani oryginalnych przedstawień rodziny Addamsów chwalą produkcję za zachowanie charakterystycznych cech postaci przy wprowadzeniu świeżych elementów. Serial z powodzeniem łączy nowości z tradycją.

Podsumowanie

Serial "Wednesday" to fascynująca opowieść o perypetiach tytułowej nastoletniej córki rodziny Addamsów. Produkcja Netflixa, dzięki świetnej obsadzie, intrygującej fabule osadzonej w klimatycznych realiach oraz doskonałym efektom specjalnym, wprowadza widzów w mroczny gotycki świat pełen makabrycznego uroku. Chwalona przez fanów i krytyków kreacja Jenny Ortegi, ciekawa historia i wierność oryginalnemu duchowi Addamsów sprawiają, że seans tego serialu to prawdziwa ucztą dla miłośników ponurej rozrywki.

Najczęściej zadawane pytania

W rolę Wednesday wcieliła się amerykańska aktorka Jenna Ortega.

Akcja serialu rozgrywa się głównie w szkole z internatem Nevermore Academy i niedalekim miasteczku Jericho.

Serial utrzymany jest w mrocznym, tajemniczym klimacie z elementami grozy, ale raczej nie powinien przerażać widzów.

Choć serial nawiązuje do poprzednich produkcji, można go oglądać bez znajomości starszych filmów.

"Wednesday" jest produkcją Netflixa, więc dostępna jest wyłącznie na tej platformie streamingowej.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Breaking Bad - dlaczego warto obejrzeć ten kultowy serial?
  2. Nowy sezon 20 Chirurdzy: Powrót Ellen Pompeo do szpitala Grey Sloan
  3. Pojutrze - przestroga przed globalnym ociepleniem w katastroficznym scenariuszu
  4. Nietykalni - wzruszająca historia przyjaźni na przekór przeciwnościom
  5. Palm Springs - komedia z elementami sci-fi o pętli czasowej
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Hortensja Kaczmarczyk
Hortensja Kaczmarczyk

Jestem miłośniczką seriali. Na blogu dzielę się recenzjami najciekawszych nowości serialowych. Oceniam fabułę, aktorstwo i realizację. Polecam seriale warte obejrzenia i ostrzegam przed tymi mniej udanymi. Interesuję się również kulisami powstawania seriali.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły